Tento extra panenský kokosový olej lisovaný za studena je dovezen ze Sri Lanky, z přírodního zemědělství. Je vyjímečné kvality, tuhý s bohatým kokosovým aroma vynikající chuti! Dodáváme v 500 ml dóze.
Tuhne v bílou tukovou hmotu při teplotě 24°C a má krásné a bohaté kokosové aroma. Jedná se vlastně o rostlinné máslo s nižším bodem tání oproti jiným rostlinným máslům.
Kokosový olej je rostlinný olej získávaný z dužiny zralých kokosových ořechů, sklízených z kokosové palmy. V tropech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě milionů lidí. Má různé uplatnění v medicíně i průmyslu.
Kyselina kaprylová je obsažena v množství nepřesahujícím parametry požadované standardními kvótami, tj.max8%.
Kokosový olej má bohaté využití nejen v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.
Díky obsahu kyseliny kaprylové je doporučován při léčbě bakteriálních infekcích,zejména pak Staphylococcus aureus a r. Streptococcus.
Vyniká i svou oxidační stabilitou.
Popularitu si získal svou vhodností k výrobě domácích mastí a mýdel.
Výhody a použití:
Kosmetika – péče o pokožku – zvláčňuje ji, lehce se vstřebává, nedráždí (ekzémy, lupenka) masáže celého těla, mléko po opalování, balzám na rty, balzám po holení, bělení zubů
Vlasová kosmetika – před umytím jako balzám proti lupům, lámání a na roztřepené konečky
Výroba krmných směsí pro zvířata – dlouhodobě zlepšuje kvalitu srsti zvířat. Ošetření kůže i zevně
Farmacie – proti bakteriím a kvasinkám – hojení infekcí (vyrážka,kandidoza)
Kokosový olej má smyslnou exotickou vůni. Nechte se jí unést až k příjemné relaxaci, dopřejte si jeho vůni v péči o tělo, oddejte se báječné exotické masáži, užijte si jeho hojivé účinky.
Jako tělový olej je ideální pro suchou a citlivou pokožku, o kterou pečuje a také ji chrání. Díky svému výjimečnému složení je kokosový olej označován jako přírodní antibiotikum. Kokosový tuk narušuje buněčnou stěnu bakterií, plísní a virů, užívá se proto jako hojivá mast.


Uplatní se ke každodenní péči o pleť, vlasy i nehty, je skvělý k příjemným relaxačním masážím, je nepřekonatelný i jako přírodní lubrikační gel.

Produkt najdete zde

Napsat komentář