5 ml za 446,- Kč

Camellia sinensis

Hovoříme-li o zeleném čaji, který máme rovněž v nabídce, měli bychom pravděpodobně zmínit jeho méně známého sourozence, bílý čaj. Hlavním rozdílem mezi čajem zeleným a bílým je ten, že lístky čaje bílého jsou sklízeny dříve než lístky čaje zeleného. Nutno poznamenat, že bílý čaj v mnoha směrech trumfne ten zelený.

Zatímco zelený čaj je jen lehce fermentován, bílý čaj není fermentován vůbec, díky čemuž zůstává EGCG nedotknutá. Za druhé, studie ukázaly, že lístky mladého bílého čaje si uchovávají vyšší koncentraci antioxidantů než zelený čaj. Faktem je, že koncentrace antioxidantů v bílém čaji je asi třikrát vyšší než v zeleném čaji. Podtrženo sečteno, cokoli řekneme o léčivých účincích zeleného čaje, platí také pro čaj bílý, ale dvojnásob.

Stručně řečeno, extrakt z bílého čaje přispívá k tomu, že pomáhá vaší pokožce vypadat mladší tím, že ji chrání před nebezpečím vlivu životního prostředí, a nemyslíme tím pouze sluneční záření.. Vědci se domnívají, že hlavní nebezpečí, které  působí na pokožku je tzv. oxidační stres. Tento stres pak v extremní podobě vyvolává rakovinu kůže, ale také vrásky, pigmentační skvrny atd. Bílý čaj dokáže kůži před tímto stresem ochránit právě svou vysokou dávkou antioxidantů. Navíc extrakt z bílého čaje přímo provokuje dva nejdůležitější proteiny v pokožce pro mladistvý vzhled – colagen a elastin- ke zvýšené činnosti a tím rovněž přispívá k omlazování.

Produkt najdete zde.

Napsat komentář