Jak využít naši novinku v nabídce – Kondicionérní vosk BTMS...
Přeloženo ze zahraničních blogů…
1. Overnight Hair Treatment neboli “Vlasová maska přes noc“
- budete potřebovat: 1,5 polévkové lžíce jojobového nebo mandlového oleje, 7 lžic bylinného vývaru (15 min louhování) (pro blondýny heřmánek, pro brunety přeslička, pro zrzky arnika), 1 polévkovou lžíci BTMS vosku a 1 malou čajovou lžičku konzervantu Sensiva
- Rozpusťte BTMS ve vodní lázni do tekuté formy, přilejte bylinný vývar a jojobový olej a michejte a míchejte a míchejte, odstavte z lázně, nechte zcela vychladnout a během toho ještě 2-3 promíchejte. Až je směs chladná přidejte konzervant a naposledy promíchejte
2. Vlasová maska na 20 min. i na déle…
- budete potřebovat: 8 lžic destil. vody (např Evian), 8 lžic vosku BTMS, 2-3 lžíce kokosového panenského oleje a 1 malou čajovou lžičku konzervantu Sensiva
- Ve vodní lázni nechte rozpustit BTMS vosk, přidejte kokosový olej a vodu a stále míchejte a míchejte a míchejte. Odstavte, nechte vychladnout, během toho ješte 2x promíchejte a do studené směsi přidejte Sensivu. Naposledy promíchejte
TIP 1: Do obou kondicionérů lze úplně na závěr přidat 5-10 kapek esenciálního oleje např. šalvěj, řebříček, levandule, limetka
TIP 2 : Pokud budete mít po spláchnutí vodou pocit, že vám kondicionér zanechává vlasy mastnější, mužete do studeného kondicionéru přimíchat 1 lžíci mýdlového základu pro snažší splachování.
Silně regerační vlasovou masku najdete ZDE
Vyrobte si vlastní přírodní šampón s olejem a esencemi
Tak jako si vybíráme šampóny podle typu našich vlasů, je třeba podle téhož volit i ingredience pro přípravu domácího šampónu. Zatímco suché vlasy vám poděkují za odvar z černého bezu, mastným vlasům vyhovuje spíše kopřiva nebo arnika. Lupy nejlépe redukuje březová kůra a kopřiva. Na normálně se mastící vlasy můžete použít prakticky jakoukoliv jinou bylinku. Doporučujeme přesličku. Na problém s vypadáváním vlasů volte odvar z tužebníku.
Ingredience do domácího šampónu volte také podle barvy vlasů. Blondýnkám a světlovláskám jednoznačně prospívá heřmánek, tmavovláskám zase kopřiva. Obojí zvyšuje lesk barvy. Zrzky by měly sáhnout po měsíčku, který barví malinko do červena.
Budete potřebovat:
- 250 ml nádoba / lahvička na šampón
- 1 ml vašeho oblíbeného esenciálního oleje
- 2 polévkové lžíce sušených bylinek
(1 lžíce sušených bylinek je cca 2g)
- 200 ml vody (lepší je destilovaná)
- 5 ml jemného lihu 96% nebo 5 ml konzervantu Sensiva
- 50 ml neutrálního mýdlového základu
- 4 ml rostlinného oleje jojobového nebo mandlového (množství regulujte podle míry maštění vašich vlasů)
Postup:
Přiveďte vodu k varu a vhoďte do ní bylinky. Na mírném plameni vařte dvě minuty, odstavte a louhujte 15 min. pod pokličkou. Poté sceďte. K odvaru přidejte glycerinové mýdlo a míchejte dokud se mýdlo nerozpustí, pak přidejte rostlinný olej (pro silně se mastící vlasy není rostlinný olej třeba) Mezitím vmíchejte do lihu 1 ml esenciálního oleje (např.z máty, levandule, šalvěje, tee trea nebo eukalyptu) a vše přidejte do mýdlového roztoku. Přelijte do uzavíratelné láhve. Před samotným použitím nechejte 4 dny stát v chladu. Šampon vydrží po dobu cca 5-6 týdnů v lednici. Před použití protřepte.
Alkohol se přidává pro zvýšení životnosti šamponu. Dalšími možnými přísadami do domácích šamponů mohou být třeba vejce, aloe vera gel nebo vitamín E v olejové formě.
Olejová kůra na konečky vlasů
Budete pořebovat:
- 25 ml jojobového nebo mandlového oleje (nebo oba)
- 1 ml Levandule úzkolistá
- 1 ml Myrta
- 1ml Benzoe
Postup:
Všechny přísady dobře promísíme. V rukou si rozetřeme trošku oleje a nanášíme ho tak, že konečky vlasů opatrně stlačíme (vlasy jsou vlhké a umyté). Překryjeme potravinovou folií a necháme 20 – 90 min působit (podle toho kolik máte času). Po té vlasy umyjeme přírodním šampónem a poslední spláchnutí provedeme vodou s trochou jablečného octa.
Jojobové zábaly vlasů
Jojobový olej je výborným přípravkem pro vlasy. Vnější vrstvou pokožky dokáže proniknout přes vlasové folikuly a následně se hromadit pod keratinovou vrstvou. Takovou schopnost vnitřně vlasy vyživit nemá žádný jiný prostředek. Při pravidelných 30 min. zábalech s potravinovou folií docílíte brzy opravdové zázraky,
Vlasové tonikum
Budete potřebovat:
- 100 ml skleničku
- 50 ml jemného 96% lihu
- 40 ml destilované vody
- 3 ml esenciálního oleje (myrta, máta peprná nebo kadeřavá, šalvěj, heřmánek, tea tree, levandule)
- 2 polévkové lžíce některé z vlasových bylin (nebo směs dvou bylin např. přeslička + černý bez, nebo heřmánek + tužebník, nebo měsíček + arnika atd…)
- 1 ml konzervantu Sensiva či Cosgard
Bylinnou směs zalijeme jemným lihem a necháme 14 dní na teplém místě louhovat (ve skle!). Každá ráno skleničku protřepeme. Po uplynutí 2 týdnů přecedíme přes plátno, či kávový filtr, přidáme 3 ml esenciálního oleje, jemně protřepeme a na závěr přidáme 40-45 ml destilované vody, dobře uzavřeme. Touto tinturou si denně před spaním po dobu 3-4 měsíců masírujeme vlasovou pokožku.
Titulek | Re: šampon proti padání vlasů |
Šampon 1
Složení:
1 lžíce jablečného octa
60ml neutrálního gelu
60ml destilované vody
10 kapek tea tree
10 kapek eukalyptus
15 kapek levandule
Ingradience smíchejte a používejte dle potřeby
Šampon 2 – vhodný pro blondýnky
149ml mýdlového základu
24 kapek heřmánku
7 kapek jasmínu
Titulek | Maska/balzám na vlasy |
Tato maska/balzám je primárně určena pro suché a lámavé vlasy. Pokud máte normální, vyhněte se jejímu nanášení na celé vlasy (vmasírujte spíše do konečků). Maska se nanáší na umyté vlasy a nechá se působit 2-5 minut – dle potřeby, musíte si to přizpůsobit :).
Složení:
13 g avokádového oleje
6,5 g hroznového oleje
4 g emulgátoru BTMS
39 ml minerální vody
3,5 g rostlinného tekutého mýdla (mýdlového základu)
12 kapek EO limetka
32 kapek EO pomeranč
konzervant napr. Cosgard 10 kapek dle dávkování (při skladování v lednici není třeba)
1 lžička jablečného octa – volitelné pro ty, kdož mají doma hodně tvrdou vodu
Do jedné misky odvažte emulgační vosk a přidejte oleje. Do druhé misky vložte minerální vodu. Poté obě misky vložte do vodní lázně a zahřívejte. Ve chvíli, kdy se vám vosk v oleji rozpustí a kapalina bude čirá, vyjměte obě misky a vlijte vodní fázi do fáze olejové. Nyní energicky šlehejte (můžete si pomoci kapučínovačem). Vznikne vám bílá emulze. Pro urychlení procesu můžete misku s emulzí vložit do misky s ledovou vodou. Za stálého míchání (už stačí zlehka a metličkou, jinak bude krém velmi našlehaný) emulze zchladne a zhoustne. V tuto chvíli přidejte mýdlo, EO a popřípadě konzervant a ocet. Poznámka – mýdlo trochu a hlavně ocet balzám naředí, takže se nelekejte, že jste něco pokazili :).
Titulek | Sprej pro posílení vlasů |
Tento sprej je vhodný pro ženy i muže (u dětí bych byla opatrná a nemám ho takto vyzkoušený), přičemž díky svému složení posiluje vlasy a zabraňuje jejich předčasnému vypadávání. Protože neobsahuje žádnou olejovitou složku, může se používat každý den. Aplikujte ho ke kořínkům vlasů a poté jemně vmasírujte. Neobsahuje žádné konzervanty, proto doporučuji jeho skladování v ledničce, kde vydrží až 3 měsíce.
Složení:
250 ml destilované vody (Evian)
2 lžíce sušené přesličky (nebo 1 vrchovatou)
2 lžíce sušené kopřivy (nebo 1 vrchovatou)
10 kapek EO levandule
10 kapek EO vavřínu
10 kapek EO šalvěje muškátové
Suché bylinky přelijeme vroucí vodou a necháme louhovat 10 minut ( můžete použít i maceraci za studena, kdy necháte bylinky louhovat ve studené vodě 24 hodin). Poté scedíme a přidáme esenciální oleje a naplníme do lahve s rozprašovačem. Před každým použítím je třeba sprej protřepat.
Titulek | Balzám na vlasy pro letní období |
Tento balzám je vhodný právě pro letní slunečné období, neboť suroviny použité v tomto receptu mají přirozený UV filtr. V rukou rozehřátý balzám vetřete do vlasů a ponechte cca 20minut, poté umyjte šamponem. Balzám můžete použít i na suchá místa na pokožce 🙂
Složení:
bambucké máslo 48g (54ml)
sezamový olej 28g (30ml)
kokosový olej 17g (18ml)
vit E 7 kapek
EO dle vašeho vkusu 50 kapek (pro jistotu se vyhněte citrusům, které jsou fotosenzibilní – při kontaktu s pokožkou a následovnému vystavení slunci hrozí změna pigmentace pokožky)
Titulek | Maska na vlasy |
Protože se co nejdříve v nabídce objeví skvost v podobě bambuckého másla, přináčím vám recept na masku na vlasy.
100g bambuckého másla – rozehřeje se
25ml ricinového oleje
5 kapek ylang-ylang
5 kapek citronu
Doporučuji směs míchat do vychladnutí (pomoci si můžete miskou se studenou vodou).
Nanáší se na mokré vlasy a po půl hodině se myje za pomoci šamponu.
Titulek | Šampon proti lupům |
… je velmi příjemný na pokožku hlavy.
Složení:
1 lžíce jablečného octa
60ml neutrálního gelu
60ml destilované vody
10 kapek tea tree
10 kapek eukalyptus
15 kapek levandule
Ingredience smíchejte a používejte dle potřeby
Návod na výrobu šampónu z kopřiv
· 500 ml mýdlový gelový základ
· Sušená kopřiva 10g
· Xanthan 10g
· Esenciální olej Meduňka 10ml
· Konzervant Cosgard 10ml
· Lahvička 200 ml
· Etiketa
· Návod na výrobu
· Dárková taška
Sada pro výrobu až 5-ti dávek (tj. 5 x 200ml)
- Dvě polévkové lžíce sušených kopřiv (cca 3,5g) zalijeme 180 ml vroucí vody a necháme 20 min louhovat pod poklopem. Scedíme a necháme vychladnout.
- Do vychladlého výluhu vmixujeme 2 g xanthanu (mořská řasa pro zahuštění kapaliny). Má tendenci se hrudkovat, můžeme použít elektrickou metličku.
- Přidáme 2,5 g konzervantu Cosgard a 2 g esenciálního oleje Meduňka
- Zlehka přimícháme 75 g mýdlového základu.
- Přelejeme do připravene lahvičky.
- Nalepíme etiketu s expirací 8 měsíců
- POZOR! Přirodní šampóny velmi málo pění, protože se zde nepřidává pěnidlo.